ЮРИДИЧНА ФІРМА «K&S partners»
«Наш результат - креативні рішення ваших проблем!»
+38 097-00-17-016
+38 063-653-03-82
+38 050-884-54-02
Банкрутство (ліквідація) і санація підприємств (Частина I)

Банкрутство (ліквідація) підприємства - це нездатність задовольняти вимоги кредиторів по оплаті виробів, продукції, товарів, включаючи нездатність здійснювати загальнообов'язкові платежі до бюджетних фондів і організацій, у зв'язку з перевищенням грошових зобов'язань боржника над його балансовою вартістю майна і фактичними сумами прибутку.

Виходячи з практики розгляду справ про банкрутство в Україні, банкрутство - тривалий і кропіткий процес, так само, як і будь-який інший процес, що вимагає обґрунтованих і ефективних методів проведення, які супроводжуються перетворенням підприємства банкрота на очевидно непродуктивний суб'єкт підприємницької діяльності. На прикладі можна вивчити питання, ліквідації неефективних підприємств, які випускають неконкурентну продукцію і не можуть конкурувати з іншими промисловими комплексами аналогічної сфери виробництва.

Також можливе використання процедури банкрутства (ліквідації підприємства) як прихованої форми переходу (продажі) підприємства з рук одного власника в руки іншого власника, що ініціює цю процедуру - використовують не лише в Україні, але і в інших країнах світу, що є приватизацією за фактично заниженою вартістю підприємства. Українське законодавство про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкротом відрізняється від законодавства країн Європи в частині неоднозначного застосування правової системи і поки допускає "тіньову купівлю", та до того ж ставить права кредитора значно вище за права трудового колективу, боржника, інвестора, держави.

Неплатоспроможність підприємства в першу чергу полягає в неспроможності суб'єкта підприємницької діяльності виконати у встановлений термін грошові зобов'язання перед кредиторами, у тому числі по заробітній платі, а також виконати зобов'язання відносно сплати податкових зобов'язань і внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (обов'язкових платежів), не інакше як через відновлення платоспроможності.

Реорганізація банкрота, проводиться кредитором, або боржником, у більшості випадків, його новим власником (керівником). Процес здійснюється через процедуру санації і включає ряд заходів, які дозволяють розрахуватися з боргами і прямо збільшити статутний фонд за допомогою систематизації і скорочення витрат.

Санація підприємства є системою заходів, які застосовуються під час процесу у справі про банкрутство з метою запобігання визнанню боржника банкротом і його ліквідації, спрямована на оздоровлення і відновлення фінансово-господарського стану боржника, задоволення в повному об'ємі або частково вимог кредиторів шляхом кредитування, а також реструктуризації боргів підприємства і зміни організаційно-правової форми або виробничої структури боржника.