ЮРИДИЧНА ФІРМА «K&S partners»
«Наш результат - креативні вирішення ваших питань!»
Підприємства зобов'язані оновити інформацію про кінцевих бенефіціарів власників.

28 квітня 2020 року набрав чинності Закон України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення». На підставі цього нормативно-правового акту були внесені зміни, в тому числі, і в Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань».

Згідно з новою редакцією, юридичні особи зобов'язані оновлювати інформацію про кінцевих бенефіціарів власників, а також про їх структуру власності й подавати її державному реєстратору в разі будь-яких змін у термін, який не перевищує 30 робочих днів. Більш того, у разі відсутності будь-яких змін, щорічний звіт за вищевказаною інформацією є обов'язковим.

Таким чином, Законом передбачено припис, на підставі якого, юридичні особи зобов'язані будуть щороку в термін, який не перевищує 14 календарних днів з дати державної реєстрації юридичної особи, подавати всі необхідні документи.

Однак, важливим моментом є те, що з моменту набрання змінами чинності, термін на подачу актуальних даних вперше складе всього 3 місяці.

Стаття 641 Господарського кодексу України також передбачає, що підприємства, крім державних та комунальних, ніби наперед визначають свого кінцевого бенефіціарного власника (контролера), регулярно оновлювати і зберігати інформацію про нього (прізвище, ім'я, по-батькові, дату народження, країну громадянства, серію і номер паспорта громадянина України або паспортний документ іноземця, місце проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), повне найменування та ідентифікаційний код (для резидента) засновника юридичної особи, в якій ця особа є кінцевим бенефіціарним власником, характер і долю бенефіціарного володіння) та надавати її реєстратору у випадках і в обсязі, передбачених законом.

Внесені зміни також передбачають обов'язок подання додаткових документів, а саме:

1. Про структуру власності, її форму та зміст, які визначені чинним законодавством України;

2. Виписки або інший документ з торгового, банківського, судового реєстру, що підтверджує реєстрацію юридичної особи-нерезидента в країні його місцезнаходження в разі, якщо засновником юридичної особи є юридична особа-нерезидент.

3. Нотаріально засвідченої копії документа, що посвідчує особу, яка є кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи, - для фізичної особи-нерезидента і, якщо такий документ оформлений без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру (відсутній ID-паспорт), для фізичної особи-резидента.

Неподання або несвоєчасне подання реєстратору інформації про кінцевих бенефіціарів власників юридичної особи або ж інформації про його структуру власності передбаченої Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» тягне за собою накладення штрафу на керівника (директора) юридичної особи або особу, уповноважену діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), в розмірі від 1 000 до 3 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян України (тобто від 17 000 до 51 000 грн).

Протоколи про адміністративні правопорушення мають право складати уповноважені особи Держфінмоніторингу, а застосування вищевказаних санкцій здійснює суд згідно зі ст. 221 КУпАП України.

Фахівці адвокатського об'єднання «K&S partners» допоможуть Вам з підготовкою документів щодо оновлення інформації про кінцевих бенефіціарів власників юридичної особи, а також про структуру його власності. Юристи надають грамотний правовий супровід під час подачі цих документів з метою проведення державної реєстрації.

Завантажте наш додаток
"Адвокат онлайн"
Google PlayGoogle Play AppStoreAppStore
Перейти до сайту