ЮРИДИЧНА ФІРМА «K&S partners»
«Наш результат - креативні вирішення ваших питань!»
Узаконення самочинного будівництва, узаконення самочинної забудови, узаконення перепланувань, узаконення самострою, узаконення реставраційних робіт

Нерідко бувають випадки, коли виникає необхідність оперативно легалізувати самовільно побудовану будівлю (споруди, будинки), причому зробити це відповідно до чинного законодавства України і на законних підставах, з отриманням необхідної документації і реєстрацією в державних органах, щоб надалі не виникало претензій, як з боку державних органів, так і з боку фізичних і юридичних осіб, оскільки за порушення чинного законодавства України у сфері узаконення самочинних забудов передбачена юридична відповідальність.

Узаконення будівель, побудованих самовільно, вимагає спеціального технічного висновку з подальшим отриманням акту про узгодження даної процедури, тому потрібно бути готовими до того, що буде потрібно погоджувати будь-які зміни в конструкції з різними інстанціями. У разі модернізації яких-небудь елементів будівлі, в майбутньому може знадобитися узаконення перепланувань, прискорити яке також допоможуть фахівці юридичної компанії «K&S partners».

Серед головних позитивних моментів звернення за підтримкою до юристів варто назвати оперативність підготовки і отримання всіх дозволів, жодна з компаній або фірм не може конкурувати по вартості послуг, оплата послуг здійснюється за фактично виконану роботу, а також персональний підхід до кожного Клієнта, які хочуть зробити узаконення самострою, узаконення перепланувань, узаконення будівель, узаконення самочинного будівництва, узаконення забудов. Завдяки індивідуальному підходу до розгляду питань, ми гарантуємо успішне узаконення самострою в максимально швидкі і стислі терміни.

Узаконення самочинного будівництва – це підготовка і узгодження певного переліку документів, проектної документації, висновків різних інстанцій, які є підставою для видачі дозволів органами виконавчої влади на виконання будівельних робіт на об'єктах нерухомості з подальшим введенням їх в експлуатацію.

До об'єктів нерухомості відносяться: квартири, приватні будинки, дачі, майнові комплекси (заводи, промислові бази і т.п.), СТО, склади, гаражі, що кваліфікуються як житлові і нежилі об'єкти.

Діяльність у сфері будівництва регламентується багатьма законодавчими і нормативними актами, порушення яких веде до юридичної відповідальності. Юридична відповідальність лягає на всіх учасників будівництва – Клієнта, проектувальника, будівельника.

На об'єкти нерухомості, які не введені в експлуатацію законно, неможливо оформити правовстановлюючі документи, а також надалі проводити операції по відчуженню об'єкту, що може привести до його втрати.

Більш докладну інформацію щодо узаконення самочинного будівництва, узаконення самострою, узаконення перепланувань Ви можете отримати при зверненні до фахівців юридичної компанії «K&S partners» в Дніпропетровську або перейшовши на сайт http://www.pravo-ks.com.ua.

Існують два способи узаконення самочинно побудованого нерухомого майна: позасудовий і судовий.

Позасудовий шлях узаконення самочинного будівництва передбачає дотримання законодавчо передбаченої процедури будівництва, а також сплату штрафів за правопорушення у сфері будівництва.

На державному рівні не закріплений правовий порядок розгляду і вирішення питань узаконення самочинного будівництва.

Разом з тим в деяких регіонах органи місцевого самоврядування вирішують цю проблему на місцях шляхом ухвалення відповідних рішень місцевими порадами.

Частково самочинне будівництво врегульовано нормами Цивільного кодексу України. Відповідно до статті 376 ЦКУ житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони побудовані або будуються на земельній ділянці, яка не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу або належним чином затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил.

НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ КОМЕНТАР  до статті 376 Цивільного кодексу України

Судовий порядок узаконення самочинного будівництва регулюється частиною 3 статті 376 ЦКУ. Відповідно до вказаної норми право власності на самочинно побудоване нерухоме майно може бути рішенням суду визнано за особою, що здійснила таке будівництво на земельній ділянці, яка не була йому відведений для цієї мети, за умови надання земельної ділянки в установленому порядку особі під вже побудоване нерухоме майно. Частиною 5 цієї ж статті встановлено, що на вимогу власника (користувача) земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, самочинно побудоване на ньому, якщо це не порушує прав інших осіб.

Згідно ст. 392 ЦК України власник може пред'явити позов про визнання права власності, якщо за це право сперечається або не признається іншою особою (органом місцевого самоврядування), а також у разі втрати документів, який засвідчує право власності.

Таким чином, враховуючи приведені норми ЦКУ, необхідними умовами узаконення самочинного будівництва є: відведення для цієї мети в установленому порядку самочинному забудовнику земельної ділянки; відсутність заперечень з боку власника (користувача) земельної ділянки; відсутність порушення в результаті самовільної забудови прав інших осіб. Відзначу, що такої ж думки дотримуються Вищі суди України при розгляді аналогічних справ.

На практиці часто зустрічається, що перепланування, капітальний ремонт будівництво, або реконструкція нерухомості вже були проведені, а необхідні дозволи і узгодження не отримані. Така ситуація ставить під загрозу оформлення (реєстрацію) права власності на новий або перероблений об'єкт нерухомості, аж до зобов'язання демонтажу і руйнування, з подальшою адміністративною, а в деяких випадках і кримінальною відповідальністю.

Процедура узаконення нерухомості через суд має свою специфіку і вимагає допомогу професіоналів.

Для того, що виносить рішення про визнання права власності на об'єкт самочинного будівництва, суд повинен з'ясувати наступні обставини:

- правомірність володіння земельною ділянкою або право користування земельною ділянкою, на якій зведена дана будівля;

- визначити коло осіб, чиї права можуть бути порушений, і підтвердження не порушення їх права;

- встановити факт будівництва об'єкту за власні засоби позивача, на закупівлю будівельних матеріалів, договором підряду, свідченнями свідків і др.;

- вивчити представлену технічну документацію БТІ на побудований об'єкт нерухомості.

В законодавстві України передбачена юридична відповідальність за самочинне проведене перепланування, будівництво, реставрацію.

Недотримання державних стандартів, норм і правил під час проектування, проведення будівельних або реставраційних робіт без дозволу або затвердженого проекту спричиняють за собою штраф від одного до десяти н.м.д.г. (від 17 до 170 грн). ст. 96 КУпАП.

Самостійна зміна архітектурного виду будинків або будівель під час експлуатації — штраф від 5 до 10 н.м.д.г. (від 85 до 170 грн). ст. 96 КУпАП.

Порушення під час проектування або будівництва правил, що стосуються безпечної експлуатації будівель і споруд, якщо це створило загрозу загибелі людей або настання інших важких наслідків — штраф до 50 н.м.д.г. (до 850 грн), або виправні роботи на строк до двох років, або обмеження волі на строк до трьох років.

Та ж дія, якщо воно привело до загибелі людей або іншим важким наслідкам — виправні роботи на строк до двох років, або обмеження волі на строк до п'яти років, або позбавлення волі на термін від двох до п'яти років. ст. 275 КК України.

 

Крім цілком можливих штрафів, при не виконанні процедур узаконення нерухомості, власність не можна закласти в банк, продати, подарувати, передати в спадок і так далі. Тобто користуватися можна практично без проблем, але передати своє право власності на нерухоме майно можливості немає.

 

 

Не відкладайте, звертайтеся і отримайте гарантовану кваліфіковану юридичну допомогу.

Ми будемо раді допомогти Вам в рішенні Ваших питань!

 

З повагою,

Керівництво компанії «K&S partners»

Завантажте наш додаток
"Адвокат онлайн"
Google PlayGoogle Play AppStoreAppStore
Перейти до сайту