ЮРИДИЧНА ФІРМА «K&S partners»
«Наш результат - креативні вирішення ваших питань!»
Як відшкодувати нанесений збиток автомобілю при ДТП, якщо суд не визнав провину водія?

Як відшкодувати нанесений збиток автомобілю при ДТП, якщо суд не визнав провину водія?


Патрульна поліція відзвітувала про чергове збільшення кількості ДТП на українських дорогах за останні роки: число інцидентів зросло майже на 10 тис. В більшості випадків аварійні ситуації виникають з вини водіїв: вони або перевищували швидкість, або порушували правила маневрування. За даними Патрульної поліції за лютий 2020 року в Дніпропетровській області було зафіксовано 1825 ДТП, що перевищує на 12,93% статистику лютого 2019 року.

Виходячи з вищевказаної статистики можна змоделювати типову ситуацію: дорогою на роботу, в годину пік, неуважний водій, порушивши правила дорожнього руху, в'їжджає у Ваш автомобіль, завдаючи механічні пошкодження транспортному засобу. Поліція складає на завдавача шкоди протокол про адміністративне правопорушення, однак суд своєю постановою визнає його невинним, оскільки правила дорожнього руху ним начебто порушені не були, та закриває справу.

Зрозуміло, що ремонт автомобіля буде вартувати чималих коштів, тому Ви звертаєтеся до страхової компанії винного водія в надії отримати кошти. Однак, страхова компанія відмовляється відшкодовувати заподіяну її страхувальником майнову шкоду через те, що його було визнано невинним в вчиненні адміністративного правопорушення.


Тому виникає питання: як діяти в ситуації, що склалася?

 

Насамперед не варто впадати у відчай та опускати руки. Відповідно до Цивільного кодексу України (статті 1187), шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі (право власності, інше речове право тощо) володіє транспортним засобом, механізмом, іншим об'єктом, використання, зберігання або утримання якого створює підвищену небезпеку.

Згідно до усталеної судової практики, шкода, завдана особі чи майну фізичної або юридичної особи, підлягає відшкодуванню в повному обсязі особою, яка її завдала. Більше того, обов'язок відшкодувати завдану шкоду, коли вона став наслідком дії джерела підвищеної небезпеки, існує незалежно від наявності вини. Окрім цього, звертаємо вашу увагу на те, що відсутність складу адміністративного правопорушення та прийняття судом постанови про закриття провадження, не означає відсутність вини для цивільно-правової відповідальності.

Тому, у даному випадку потрібно, перш за все, провести експертизу обставин ДТП, а потім, за її готовності, звертатися з позовом до суду.

Юристи Адвокатського об'єднання «КС Партнерс» мають великий досвід роботи у написанні позовів про стягнення шкоди, завданої джерелом підвищеної небезпеки зі страхових компаній та комплексного супроводу подібних справ. Тому, якщо Ви зіштовхнулися з подібною недобросовісністю страхової компанії - не затягуйте та звертайтеся до наших юристів.

Завантажте наш додаток
"Адвокат онлайн"
Google PlayGoogle Play AppStoreAppStore
Перейти до сайту