ЮРИДИЧНА ФІРМА «K&S partners»
«Наш результат - креативні рішення ваших проблем!»
+38 097-00-17-016
+38 063-653-03-82
+38 050-884-54-02
Земельні спори

Земля є одним з головних предметів спору Клієнтів, через що частенько розгортаються досить серйозні і тривалі конфлікти в яких виграє той у кого кваліфікованіші і досвідченіші представники (адвокати, юристи).

Земельні спори включають наступний спектр юридичних послуг: правові консультації відносно загальних питань землекористування; юридичний супровід процедури відведення земельних ділянок; консультації з питань земельного податку; усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою; визначення порядку користування земельною ділянкою; відновлення меж; виділення в натурі; визнання права власності на землю; зміни цільового призначення земельних ділянок; визнання приватизації недійсної; оскарження відмови про державну реєстрацію права власності на землю; приватизація земельних ділянок; визнання недійсними угод із землею; розділ земельної ділянки між власниками; вилучення земельної ділянки з чужого незаконного володіння; визнання права постійного (безстрокового) користування; усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою, не пов'язане з позбавленням володіння; визнання і встановлення сервітуту; спори за договорами оренди землі - укладення, зміна, розірвання, продовження на новий термін; спори про порушення правил забудови земельних ділянок; оформлення права на земельну ділянку; оформлення земельного сервітуту; представництво інтересів клієнтів в переговорах з питань земельних правовідносин; повний юридичний супровід процесу придбання земельної ділянки; досудове і судове врегулювання спорів в області земельних правовідносин; супровід купівлі-продажу, оренди, виділення частин і інших угод із землею.

Земельне законодавство України закріплює право розгляду земельних спорів безпосередньо в судових інстанціях.

Земельні спори пов'язані з конфліктами з приводу володіння, користування або розпорядження земельною ділянкою. Земельні спори, як категорія судових справ напрям юридичної практики, що постійно розвивається, має попит та перспективу.

Висока складність, напруженість і тривалість вирішення земельних спорів пов'язана безпосередньо з нав'язаною бюрократичною тяжбою, слабкою судовою і правозастосовною практикою, а також суперечливим законодавством, яке регулює земельні питання.

Як правило, земельні спори виникають при помилках в реєстрації права власності на землю, при захопленні чужих земельних ділянок, порушенні правил добросусідства, а також у зв'язку з іншими не малозначимими причинами, які породжують земельні спори і тяжби.

Досить часто земельні спори викликані бажанням Клієнтів визнати незаконними дії органів державної влади, які визначають принципи розділу земельних ділянок, оформлення різних угод із землею, конфіскації землі, її відведення, землеустрою і спадкоємства земельних ділянок.

У більшості випадків причиною земельних спорів, являється неякісна підготовка землевпорядної документації. Наприклад, Клієнт, що отримав земельну ділянку без оформлення належним чином необхідних документів, що встановлювали право, може згодом його втратити, що у кращому випадку спричинить тривалі земельні спори з судовим вирішенням подібних питань.

Тому для скорочення ризику за бажання придбати земельні ділянки, необхідно стежити за якісним і повним оформленням документів, а також притягати кваліфікованих і досвідчених адвокатів і юристів Юридичної компанії «K&S partners». Візьмемо за приклад наступну ситуацію, Клієнт вирішив придбати земельну ділянку, межі земельної ділянки мають бути закріплені в землевпоряджувальному акті, а ця земельна ділянка має бути внесена в державний кадастр з подальшим отриманням кадастрового номера, при недотриманні подібних дій виникає ризик втрати витрачених засобів на придбання земельної ділянки.

Якість і правильність оформлення документації, що встановлює право, на земельну ділянку це пріоритети, які ставить перед собою Юридична компанія «K&S partners»  при виконанні аналогічних замовлень у сфері землеустрою.

Досить часто із-за неправильного оформлення або взагалі відсутності оформлених документів, що встановлюють право, небажання проходити дійсно складну, заплутану і трудомістку процедуру різних узгоджень, Клієнт (як юридична, так і фізична особа) може втратити права на землю і втратити вкладені в земельну ділянку інвестиції. Що є причиною земельних спорів, і зобов'язує Клієнта (як юридична, так і фізична особа) прибігати до вирішення подібних питань в судовому порядку, оскільки інших способів вирішити земельні спори не існує і не дають позитивних результатів.

Тільки якісний підхід може понизити ризик виникнення земельних спорів, втрати земельної ділянки і вкладених інвестицій на реалізацію комерційного проекту.

Для вирішення земельних спорів використовується судовий порядок, відповідно до чинного законодавства України. Позивач притягає в якості відповідача той державний орган який виніс рішення, неприйнятне для ініціатора розгляду земельних спорів.

При судовому розгляді земельних спорів використовуються загальні правила судочинства. Якщо в результаті розгляду земельних спорів судом нормативний акт органу влади буде визнаний незаконним або недійсним, усі збитки власникові земельної ділянки мають бути відшкодовані відповідним органом державної влади.

Без професійної допомоги багато земельних спорів рідко вирішуються мирним шляхом. Власники земельних ділянок, визначаючи на око їх межі, своїми діями легко можуть спровокувати земельний спір у зв'язку з тим, що ці межі не співпадатимуть із земельним кадастром.

Тільки професійні юридичні послуги від Юридичної компанії «K&S partners» можуть допомогти Клієнтові, якщо земельні спори викликані тим, що сусід захопив частину вашої ділянки і не бажає повертати назад, при цьому ще і на додаток зміг оформити у власність захоплену землю. Тільки адвокати чи юристи допоможуть вирішити земельний спір, якщо на захопленій землі вже зведений і узаконений об'єкт нерухомості.

Помилки в користуванні землею і пов'язані з цим земельні спори можуть бути викликані і неясним уявленням власників земельних ділянок про категорію їх земельної ділянки. У земельній суперечці важливо все: відведена земля під садівництво або під забудову, в які роки видавалося посвідчення про право власності і чи поставлена ділянка на кадастровий облік.

Усі угоди і операції із землею будуть набагато безпечніші, якщо в них беруть участь адвокати, юристи, фахівці Юридичної компанії «K&S partners» що кваліфікуються із земельних питань. Професійний супровід угод із землею значно знижує ризик виникнення земельних спорів і пов'язаних з цим витрат часу, сил і грошей.

Якщо взяти до уваги усю складність земельних спорів, то єдиним виходом стає звернення до кваліфікованого адвоката Юридичної компанії «K&S partners». Причому звертатися за допомогою у вирішенні земельних спорів необхідно якнайскоріше, не втрачаючи часу - у тому числі і на вивчення юридичної практики і земельного законодавства для спроб самостійного врегулювання спорів.

Захоплення чужої землі, особливо якщо її власник некомпетентний в земельних спорах, може статися дуже швидко, тому для вирішення земельних спорів дуже важливо якнайшвидше починати не лише активні, але і професійно-обгрунтовані, законні дії.

Практикуючий адвокат або юрист Юридичної компанії дасть Вам об'ємні і змістовні консультації по усіх аспектах і правових нюансах земельного законодавства. Вивчивши документи, що встановлюють право, на землю, адвокат або юрист допоможе вам скласти позовну заяву по земельним спорам, і професійно представити ваші права і інтереси при розгляді земельних справ в суді і інших органах.

З упевненістю можна сказати, що земельні суперечки є однією із складних категорій судових справ. Земельні справи можу зачіпати практично усіх учасників земельних правовідносин, і частенько з цієї причини земельні спори можуть затягуватися на довгий невизначений термін. Питання, стосовно землі, регулюються масою різних нормативно-правових актів, в яких клієнтові не розібратися, якщо в рішенні земельних суперечок, він не професіонал. Практика показує, що самозахист в суді і самостійне ведення своєї справи веде, як правило, до невдалого фіналу. Земельні суперечки належать до такої категорії справ, де ціна питання занадто висока, щоб припускатися хоча б однієї помилки.

Так само земельні справи можуть бути спровоковані договором оренди, купівлі-продажу землі, будь вона в приватній або в державній власності, ці договори мають певну специфіку їх застосування.

Важливим моментом є визначити категорію призначення ділянки (6 категорій: землі сільськогосподарського призначення, населених пунктів, промислові, лісового фонду, водного фонду і запасу). Категорія призначення ділянки - одна з головних вимог законодавства для цільового використання землі. Усі дані можна упізнати із земельного кадастру, земельні суперечки можуть виникнути у разі зміни цільового призначення ділянки.

Адвокати, юристи, фахівці Юридичної компанії здійснюють безпосередні послуги зі зміни цільового призначення земельної ділянки з однієї категорії в іншу, а цей процес дійсно трудомісткий і вимагає достатніх фінансових витрат.

Земельні суперечки часто виникали з питання реєстрації прав власності на нерухомість, де мається на увазі не лише користування нерухомістю, але і подальше відведення і узаконення земельної ділянки. При невідповідності цільового призначення земельної ділянки право на нерухомість може бути виборене або взагалі відмовлене в реєстрації як нерухомості так і землі, також компетентні органи мають право зажадати знос цієї будови. Земельні спори з державними органами або органами місцевого самоврядування досить часте явище не лише в нашій країні.

 

Не відкладайте, звертайтесь і отримайте гарантовану кваліфіковану юридичну допомогу.

Ми будемо раді допомогти Вам у вирішенні Ваших питань!!!

 

З повагою,

Керівництво фірми «K&S partners»