ЮРИДИЧНА ФІРМА «K&S partners»
«Наш результат - креативні рішення ваших проблем!»
+38 097-00-17-016
+38 063-653-03-82
+38 050-884-54-02
Житлові спори

Житлові спори - це різновид спорів, що зачіпають житлові права і інтереси громадян і організацій, необхідність захисту їх суб'єктивних прав по володінню, користуванню і розпорядженню житлом. У судовій практиці справи, пов'язані з житловими спорами, умовно охоплюються ширшим поняттям. Житлові спори вирішуються як в досудовому, так і в судовому порядку.

Основними органами, що здійснюють вирішення житлових спорів, являються суди загальної юрисдикції, якщо однією із сторін учасників спорів є громадянин. Судами розглядається значна кількість позовних заяв про захист житлових прав і інтересів громадян, що охороняються законом, а також прав організацій.

Право на судовий захист житлових прав громадян передбачено Конституцією України, згідно з якими кожному гарантується судовий захист прав і свобод. Виходячи з цих конституційних положень, суди покликані забезпечувати належний захист прав і свобод людини і громадянина шляхом своєчасного і правильного розгляду справи.

У судах загальної юрисдикції вирішуються, зокрема, житлові спори між наймачами і членами їх сімей, спори між громадянами і житлово-будівельними кооперативами, пов'язані з житловими правовідносинами, і інші житлові спори: про виселення з вказаних будинків, якщо вони загрожують обвалом; про виселення з самовільно побудованих будинків, що підлягають зносу за рішенням органів місцевого самоврядування; про надання житла за вимогами, заснованими на цивільно-правових зобов'язаннях(у зв'язку зі зносом будинку, проведенням капітального ремонту, переобладнанням будинку в нежитловій і т. п.); про видачу ордера на житло, надане по спільному рішенню адміністрації і органу відповідної громадської організації і профспілкового комітету з подальшим повідомленням органу місцевої адміністрації про надання житла для заселення.

В той же час суди не мають права розглядати вимоги громадян, дозвіл яких віднесений до компетенції інших органів: про надання житла особам, що потребують поліпшення житлових умов; про надання житла меншого розміру замість займаного і т. і.

Такі спори вирішуються в адміністративному порядку. Скарги на дії і рішення органів виконавчої влади, інших державних органів і посадовців зацікавленими громадянами можуть бути подані до суду відповідно до Кодексу адміністративного судочинства.

До суду можуть бути оскаржені як одноосібні так і колегіальні дії (рішення) державних органів, органів місцевого самоврядування, установ, підприємств і їх об'єднань, громадських організацій, об'єднань і посадовців, в результаті яких: - порушені права і свободи громадянина; - створені перешкоди здійсненню громадянами їх прав і свобод;

У судовому порядку розглядаються спори, пов'язані із захистом права власності громадян на житло: наприклад, спори між членами спільної власності на житло про розділ житлового будинку, виділ долі у будинку, визначення порядку користування житлом (будинком); спори, що виникають у зв'язку з приватизацією житла, та ін.

Житлові спори, сторонами яких є державні, кооперативні і інші громадські підприємства, установи і організації, що виникають у зв'язку з передачею забудовниками органам місцевого управління і іншим організаціям частини житлової площі в знову побудованих будинках, розподілом житлової площі у будинках, побудованих за рахунок засобів, переданих в порядку пайової участі, та ін.

 

Не відкладайте, звертайтесь і отримайте гарантовану кваліфіковану юридичну допомогу в Дніпропетровській області.

Ми будемо раді допомогти Вам у вирішенні Ваших питань!

З повагою,

Керівництво фірми «K&S partners»