ЮРИДИЧНА ФІРМА «K&S partners»
«Наш результат - креативні вирішення ваших питань!»
Отримати квартиру у спадок Дніпропетровск

 

Різне майно можна передавати або отримувати у вигляді спадщини. Законодавство України передбачає різні процедури реєстрації прав на кожен вид майна, яке успадковується. Найчастіше спадкодавець після себе залишає житлову нерухомість – квартиру.

Найважливіше у всій процедурі прийняття спадщини, і таких варіантів кілька:
• Ви можете написати заяву нотаріусу про прийняття спадщини.
• Автоматично прийняти спадщину, якщо ви проживали з спадкодавцем під одним дахом на день його смерті, або при наявності спадкоємця, що не досяг повноліття, його повної або часткової недієздатності.

Заяву про прийняття спадщини необхідно передавати нотаріуса за місцем проживання спадкодавця. Зараз ви можете звертатися як до приватного, так і до державного нотаріуса.

Прийняти спадщину або відмовитися від нього людина може протягом шести місяців з моменту смерті спадкодавця, інакше всі маніпуляції потрібно буде робити в судовому порядку.

Після того, як ви подали заяви ви повинні пройти таку процедуру:
• Ви повинні будете надати свідоцтво про смерть спадкодавця, про місце його проживання на момент смерті, при наявності заповіт, та про родинні стосунки у відсутності заповіту.
• Вам потрібно повідомити нотаріуса адресу майна померлого, і надати копії документів на цю нерухомість.
• Після всього цього нотаріус буде виконувати запити, щоб отримати інформацію з ЖЕКУ про місце реєстрації померлого на момент смерті, в БТІ про право власності на квартиру, або про наявність обтяжень, арештів і обмежень.
• Запити надаються адресатам, і БТІ часто без технічної інвентаризації відповідь надати не може, тому вам потрібно буде оплатити послуги майстрів та домовитися з ними про дату приїзду для огляду нерухомості, і тільки після цього ви зможете отримати відповідь. Щоб отримати таку відповідь вам потрібно буде надати запит нотаріуса, заповнені заяви в затвердженій формі та завірені вашою рукою копії ідентифікаційного коду та паспорта. Ви відвідуєте цю інстанцію три рази, для початку вас записують на прийом, потім ви віддаєте всі документи, а після цього вам видадуть відповідь на запит.
• Потім з усіма документами вам потрібно знову звернутися до нотаріуса.
• Після цього вам потрібно буде сплатити податок на спадщину і тільки після цього вам видадуть свідоцтво про право на спадщину.

Ви бачите, що все це досить складно для звичайного громадянина, ось тому багато адвокатів та юристів Дніпропетровська готові взяти на себе всі турботи по оформленню спадщини на квартиру.

Завантажте наш додаток
"Адвокат онлайн"
Google PlayGoogle Play AppStoreAppStore
Перейти до сайту