ЮРИДИЧНА ФІРМА «K&S partners»
«Наш результат - креативні вирішення ваших питань!»
Заява на розірвання шлюбу в Дніпропетровську

Заява на розірвання шлюбу в Дніпропетровську

На жаль, досить часто подружні відносини завершуються шлюборозлучним процесом. Практично всім відомо, що людина може подати заяву для розірвання шлюбу, але як це зробити і куди його подавати – відомо не багатьом. А тому актуально і юридично важливо розуміти моменти розірвання шлюбу.

Зараз розірвати шлюб можна в двох державних органах. Ці повноваження має РАЦС і суд. Така альтернатива дає можливість людині уникнути досить складної процедури шлюборозлучного процесу. Орган реєстрації актів громадянського стану здійснює спрощено процедуру розірвання шлюбу, якщо подружжя не має спільних дітей і подають заяву спільно. Якщо у подружжя якщо неповнолітні діти - розлучення потрібно проводити в судовому порядку – це обов'язково.

Процедура розлучення може відбуватися на підставі спільної заяви подружжя, які мають спільних дітей, або в позовному провадженні, якщо розірвання шлюбу вимагає тільки один чоловік.

Спільні заяви подружжя про розлучення суд буде розглядати за кількох умов. Заява має бути написано обов'язково спільно, іншими словами – це має бути єдиний документ за підписами обох сторін. До такої заяви додається договір у письмовому вигляді, який був підписаний нотаріусом, про те, хто з них буде проживати разом з дітьми, як буде здійснюватися право на особисте виховання дітей. За посвідчення такого договору у нотаріуса дозволить дитині отримати повноцінне виховання, забезпечить розвиток здібностей і повністю задовольнить його потреби згідно віку. Це вимога значно спрощує процедуру стягнення аліментів на утримання, так як виконавчий напис нотаріуса буде законною підставою для стягнення аліментів за їх несплату.

Кожен чоловік має повне право на розірвання шлюбу, і це гарантується свободою шлюбу. Якщо до суду надходить спільну заяву подружжя про розірвання шлюбу, суд розриває цей законодавчий акт за умови не порушення волі подружжя і їх особистих і майнових прав. Держава спочатку зацікавлене в тому, щоб зберегти сім'ю і шлюб, а тому рішення приймається тільки через місяць після подачі заяви. Цей термін надано подружжю для примирення, якщо в кінці цього терміну чоловіком буде можливості продовжувати стосунки у шлюбі, то вони можуть відкликати заяву про розірвання шлюбу.

Існують випадки, коли розлучення хоче тільки один пружний, а другий бажає зберегти відносини. У такому разі заява подається в односторонньому порядку і суд виносить рішення на підставі свободи шлюбу і принципу свободи розірвання шлюбу.

Якщо ви становить спільну заяву або позовну заяву на розірвання шлюбу, то варто вказати справжні причини такого рішення, так як суду важливі саме вони для прийняття рішення, адже розпад сім'ї більше не буде можливостей виправити. Для правильного оформлення всієї документації та при виникненні спірних питань звертайтеся в нашу юридичну компанію.

Завантажте наш додаток
"Адвокат онлайн"
Google PlayGoogle Play AppStoreAppStore
Перейти до сайту