ЮРИДИЧНА ФІРМА «K&S partners»
«Наш результат - креативні вирішення ваших питань!»
Ліквідація і банкрутство фірм, ТОВ, ПП, ФОП

Ліквідація та банкрутство фірм і підприємств


 Ліквідація підприємства - це процес припинення його діяльності, що супроводжується зняттям з обліку податкової служби та видаленням інформації про підприємство з Єдиного державного реєстру юридичних осіб. За законом, в Україні існує декілька шляхів ліквідація i банкруцтва підприємства - добровільні та примусові, зокрема банкрутство юридичної особи. У вирішинні цього питання зможуть допомогти юристи з фірми «K&S partners».

Ліквідація ТОВ


 Процедура ліквідації товариства з обмеженою відповідальністю може бути ініційована за рішенням загальних зборів його учасників. Вся інформація про збори, а також прийняті рішення фіксуються письмово. Для запуску процедури припинення діяльності юридичної особи складається протокол. Рішення про ліквідацію ТОВ публікується у відкритий доступ, та має містити таку інформацію:

  1. склад ліквідаційної комісії, їх реєстраційні дані (номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорту). 

  2. вимоги кредиторів та порядок їх виконання.

 Учасники ТОВ повинні повідомити про своє рішення установчий орган державної реєстрації протягом трьох робочих днів про ухвалення рішення щодо припинення діяльності ТОВ та надати такі документи:

  1. рішення учасників зборів про припинення діяльності юридичної особи - оригінал або засвідчена копія;

  2. дані про учасників комісії, зазначені в документі, засвідчено підписом та печаткою керівника товариства.

  3. дані про вимоги кредиторів та порядок їх вирішення.

Рішення про скасування роботи підприємства можна скасувати, подавши відповідну заяву до органу влади, що реєструє юридичних осіб.

Ліквідація юридичної особи


 Ліквідація юридичної особи відбувається добровільно або примусово. Добровільною ліквідацією вважається припинення діяльності за рішенням керівника. Примусовою ліквідацією є припинення діяльності з причин банкрутства або внаслідок порушення законодавства України. 

 Порядок ліквідації підприємства визначається відповідними статтями українського законодавства. Якщо рішення про закриття підприємства є добровільним, власник або група співвласників підприємства необхідно подати заяву про закриття компанії у відповідні державні органи та закрити рахунки для оплат, оформлені на підприємств. При цьому важливо, щоб на момент закриття рахунків компанії не було заборгованості (оплата праці, лікарняних та відпусток, комунальні платежі, кредитні зобов’язання).

Банкрутство підприємства є можливістю для власників компанії погасити заборгованість компанії за рахунок розпродажу майна. Для запуску процедури банкрутства та ліквідація підприємства необхідно створення ліквідаційної комісії, яка робить опис усього майна, що належить компанії. Після опису голова комісії проводить аукціон, кошти з якого йдуть на погашення боргу підприємства перед кредиторами. 

 Як ліквідувати фірму за допомогою юристів


 Ліквідація підприємства здійснюється із дотримкою усіх встановлених законодавством України норм. Якщо на якомусь з етапів виявлені порушення, процедура ліквідації може бути припинена до усунення недоліків. На будь якому із етапів може бути необхідна якісна допомога досвідчених юристів. Правильно проведена процедура банкрутства і ліквідації допоможе запобігти виникненню боргів перед кредиторами або заборгованості перед державною податковою службою, додаткових штрафів. Після правильно проведеної процедури припинення діяльності підприємства, його власник та співвласники мають змогу відкривати нові підприємства з такою ж або з іншими формами власності.
Не відкладайте, звертайтесь та отримайте гарантовану кваліфіковану юридичну допомогу.

З повагою, Керівництво фірми «K&S partners».

Завантажте наш додаток
"Адвокат онлайн"
Google PlayGoogle Play AppStoreAppStore
Перейти до сайту